Stół wielkanocny z wieprzowiną

Tradycja

Wielkanoc jest najbardziej mięsnym świętem jakie obchodzimy w Polsce.

Już od wielu lat słyniemy w Europie z umiejętności przyrządzania znakomitych wyrobów mięsnych, a tym kulinarnym panteonie miejsce szczególne zajmuje wieprzowina. Gdy kończy się post, z radością siadamy przy wielkanocnym stole, rozkoszując się aromatycznymi daniami.

Szynka, kiełbasa wieprzowa czy pieczyste z karczku w świątecznym menu odróżniało katolików od ich starszych braci w wierze, którym religia zabraniała spożywania wieprzowiny. Spożycie wieprzowiny było swego rodzaju kulinarnym manifestem, o którym dziś mało kto pamięta. Podczas wieloletniego praktykowania tej tradycji, jako naród, zapełnialiśmy książki kucharskie rozmaitymi przepisami z mięsem wieprzowym.

W dzisiejszych czasach nasze wielkanocne stoły są już bogatsze i pełne rozmaitych rozwiązań kulinarnych. Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować je w telewizyjnym programie promocyjnym “Stół wielkanocny z wieprzowiną”, który emitowany jest w trzech lokalnych telewizjach TVP: Bydgoszcz, Katowice, Łódź.

Na wielkanocnym stole wieprzowina występuje w wielu odsłonach.

Inspiracje

Wielkanocny stół ugina się od pyszności – smakowitych ciast, sałatek i faszerowanych jajek. Nie może na nim zabraknąć również wybornych szynek, pieczeni, schabów. Produkty z wieprzowiny są ważnym elementem świątecznego śniadania, ale są równie istotne przy uroczystym obiedzie.

Odpowiednio przygotowane aromatyczne dania oczarują gości. Rodzina i znajomi będą zachwyceni kulinarnymi dokonaniami, ale do tego niezbędne będą odpowiednie przepisy oraz jakość mięsa! 

Programy z serii “Stół wielkanocny z wieprzowiną” przedstawią wiele ciekawych pomysłów, inspiracji oraz pomogą w kupnie mięsa wysokiej jakości. Zachęcamy do śledzenia naszych wielkanocnych poczynań i trzymamy kciuki za perfekcyjnie przygotowany świąteczny stół!

Porady

W programie radzimy jak przygotować wieprzowinę w odpowiedni sposób.

W programie “Stół wielkanocny z wieprzowiną” oprócz inspiracji i przepisów można również znaleźć porady dla konsumentów, restauratorów, szefów kuchni lub po prostu fanów wieprzowiny.

Branżowi specjaliści, tacy jak rzeźnicy, mistrzowie cechowi czy szefowie kuchni zawsze podkreślają: “Po pierwsze dobra jakość mięsa!” W programie dowiemy się na co zwrócić uwagę przy kupowaniu wieprzowiny.

Kolejnym  istotnym elementem zdrowego i smacznego posiłku z wieprzowiny jest obróbka mięsa. Niezależnie od tego czy kupujemy je surowe, parzone czy wędzone, w programie podamy wskazówki, które pozwolą na zachowanie jak największej ilości wartości odżywczych przy jednoczesnym uzyskaniu smaku godnego mistrzów kuchni!

Programy TV

Pomagamy przygotować stół świąteczny, specjalnie dla Ciebie

Zapraszamy do obejrzenia serii programów “Stół wielkanocny z wieprzowiną”. Ważne informacje, pomysły i porady zaprezentują wybitni branżowi specjaliści:

  • prof. dr hab. Włodzimierz Dolata
  • dr Bożena Grześ
  • dr Jerzy Mróz
  • Józef Konarczak – prezes OCRWK
  • Jacek Marcinkowski – cechmistrz OCRWK
  • Mieczysław Kucharski – wiceprezes Śląskiego Cechu Gastronomii
  • Celina Nierodkiewicz – sekretarz Krajowej Rady SRW RP
  • Marian Smyczek – technolog zakładów mięsnych Janeta
  • Sławomir Homeja – hodowca trzody chlewnej

Poniżej znaleźć można programy telewizyjne emitowane w trzech ośrodkach Telewizji Polskiej: Bydgoszcz, Katowice, Łódź.

Poprzedni
Następny

Bydgoszcz

TVP3 Bydgoszcz, premiera - 21 Kwietnia, godz. 19:00

Odtwórz wideo

Katowice

TVP3 Katowice "Rączka Gotuje", premiera - 13 Kwietnia, godz. 18:00

Odtwórz wideo

Łódź

TVP3 Łódź "Śniadanie Wielkanocne", premiera - 21 Kwietnia, godz. 10:45

Odtwórz wideo

Dowiedz się więcej

Nasi eksperci przygotowali szczegółowe informacje do pobrania:

Zachęcamy do wypełnienia ankiety konsumenckiej:

(Ankietę prosimy odesłać na adres: biuro@cechrzeznikow.pl)